fbpx
E-tellimine

Seadmed

Viimistlus- ehk värviruumid

Pea iga toode, mida tootja loob, vajab kaitseks ilmastiku eest või disaini eesmärgil viimistlemist, mille tarvis nii üksik- kui seeriatootmiste korral vajatakse viimistlemiseks mõeldud ruumi – viimistlus/värviruumi.

Kuna viimistlusruumis kasutatakse viimistlustolmu kinnipüüdmiseks mitmeid filtreid ning kasutusel on suured õhumahud, siis on oluline, et saaks valitud õige tehnoloogia, õiged õhukogused ning automaatika täidaks oma ülesannet.

Elister OÜ poolt tarnitud värvi-/viimistlusruum põhineb vajaduspõhiselt – ehk detaili mõõte ja tootmismahtusi arvesse võttes. LEL arvutuskäigu järgi saab paika pandud vajalik õhuvahetus määr ning automaatikga võimaldame minimaalse energiakulu ning maksimaalse ohutuse.

Meie poolt loodud värvi-/viimistlusruumid on enamasti varustatud lahustianduri(tega) ja suruõhu logeriga. Koostöös automaatikaga jälgime pidevalt ruumis olevat lahusti konsentratsiooni ning kas viimistlust toimub. Ajal, kui viimistlust ei toimu ning lahustikonsentratsioonist tekkivat ohtu pole, muudab autimaatika tööreziimi ning võimaldab kambrit valmis hoida minimaalse energiakuluga.

Kõikidele viimistluskambritele soovitame koheselt lisada energiasäästlikud ning ATEX nõuetele vastavad plaatsoojusvahetid, mis tänu kõrgele kasutegurile võimaldavad kokku hoida kuni 80% soojusenergiat.

Küsi pakkumist tootele: Viimistlus- ehk värviruumid