Robotlahendused - Elister

Robotlahendused

Peamised põhjused, miks tänapäeval valitakse värvimistöödeks robotlahendused

1. Tööjõud ja tootlikkus

Automatiseerimise ning robotite tehnoloogia hinnastus ei ole nii kallis, kui võiks arvata ning väheneb iga aastaga. Soetamismaksumus võib jätkuvalt tunduda kõrge, kuid automatiseerimine suurendab tootlikkust ning vähendab samal ajal kulusid järgnevate tootmisaastate jooksul.
Üks robot on võimeline töötama ilma puhkepausideta kolmes vahetuses ning seitse päeva nädalas võimaldades olulist kokkuhoidu tööjõu kulude arvelt, mis on täna ettevõtetes suurim kuluallikas.

2. Kvaliteet

Konkurentsis püsimiseks ei saa tootmisettevõtted lubada tootekvaliteedi kõikumist ning eriti, kui see puudutab värvimist. Iga soetatud roboti abil saavad ettevõtted tõsta kvaliteeti, tagades alati ühesugused protsessi parameetrid ja värvipüstoli liigutused. Korralikult häälestatud robotid pakuvad ühtlast kõrgkvaliteeti olenemata kellaajast , nädalapäevast või hetke meeleolust.

3. Toorained

Tänu robotite kõrgele täpsusklassile on võimalik automatiseerimisel värvikulu vähendada valdavalt kusagil 30 protsendi ringis. Kasutades mitmekomponentset ainedosaatorit (näiteks Graco ProMix PD2K või ProMix 2KS), mis segab värvained püstoli läheduses, on võimalik saavutada veelgi suurem tooraine kokkuhoid ning suurem tootlikus.

4. Paindlikkus

Roboteid on võimalik lihtsalt ning kiirelt uuteks töödeks ümber programmeerida. Robot on ideaalne õpilane. Salvesta esimesel värvimisel roboti liigutused ja ongi kõik.
Seetõttu ei ole vahet, kas on suuremad või väiksemad partiid, robot saab hakkama! Lisaks, kui programm on korra juba salvestatud, siis saab seda korduvate tellimuste puhul kohe rakendada.

5. Kaasaegne tarkvara

Tänapäevane värvirobotite tehnoloogias on laialdaselt kasutusel 2D ja 3D skännerid, mille abil tuvastatakse toote kuju ning geomeetriapunktid. Süsteemid on nii kaugele arenenud, et puudub üldse vajadus täiendava programmi kirjutamiseks. Värvirobot genereerib automaatselt programmi kasutades selleks tuvastusalgoritme ning eeldefineeritud värvimismeetodeid.
Soovitame kasutada selliseid süsteeme akende ja uste värvimisliinidel.

Seotud valdkonnad

Tööstuslikud värvirobotid

Tööstuslikud värvirobotid

Tootmised on liikumas oma protsesside automatiseerimise suunas robotite abil ning üheks valdkonnaks on toodete viimistlemine robotite abil

Vaata rohkem

Seotud tooted

ProControl 1KE Plus

GRACO ProControl 1KE Plus on uuendatud mudel 1KE vedelike monitoorimise seeriast. Selle seadme abil on võimalik omada kontroll viimistluskvaliteedi üle, sest masin annab infot aine töösurve, vedelikuvoo ja pihustamisel kasutatava lisaõhu surve osas ja korrigeerib vastavaid parameetreid vastavalt etteantud lähteinfole. Tänu sellele infole on võimalik peensusteni hääestada masin töötama alati samasugustele tingimustele ja samamoodi aru […]

Vaata toodet