Galv-Est kasutab tootmisprotsessis tekkivat soojust tsehhi kütmisel - Elister

Galv-Est kasutab tootmisprotsessis tekkivat soojust tsehhi kütmisel

Galv-EST tootmishoone

Klient

Galv-Est

Teostus

2023

Asukoht

Kiiu

Galv-Est AS on tuntud kui üks Eesti juhtivaid kuumtsinkimisettevõtteid. Alustades oma teekonda 2004. aastal, on ettevõte tänaseks päevaks kujunenud oluliseks tegijaks metallitööstuse sektoris. Erilise uhkuse allikaks on nende põhjamaade suurim tsinkimisvann, mis võimaldab neil pakkuda laiahaardelisi ja kvaliteetseid teenuseid.

Eesmärk

Galv-Est AS seisis silmitsi väljakutsega, mis on üsna tüüpiline kuumtsinkimise protsessis: suur vaakum tehases, mis tekkis tsingivanni kohalt väljatõmmatava õhuga. Probleem seisnes mitte ainult 45 000 m³/h õhuvoolus, vaid ka selles, et selle protsessi käigus kaotati olulist soojusenergiat.

Lisaks oli vajalik arvestada tsingi aurude ja tolmu söövitava mõjuga, mis teeb lahenduse leidmise veelgi keerukamaks.

Lahendus

Meie lahendus oli kaheosaline: soojusenergia taaskasutamine ja vaakumi kompenseerimine. Valisime plaatsoojusvahetiga ventilatsiooniseadme, mis oli spetsiaalselt ette nähtud kõrge soojusvahetuse efektiivsuse ja eritöödeldud elementidega, et taluda söövitavat keskkonda. Tänu sellele seadmele oli võimalik kuumtsingist saadud soojusenergiat efektiivselt kasutada, isegi kuni -25°C temperatuuril, ilma vajaduseta lisakütte järele.

Lisaks optimeerisime torustikusüsteemi, valides roostevaba ja happekindla materjali, mis tagab pikaajalise töökindluse.

Automaatika sai lahendatud selliselt, et see sünkroniseerib tsingivanni ja meie süsteemi ventilaatorite tööd, tagades õhukoguste optimaalse kompenseerimise vastavalt vajadusele.

Pildigalerii

Vaata lisaks

Võta ühendust

Tekkisid ideed, mida võiks koos üle vaadata? Võta meiega ühendust

Või tule meile külla

Tule külla meie Jüri kontorisse aadressil Kesk tee 10, Jüri, Rae vald

Kliendid räägivad