Tööstuslikud värvirobotid - Elister

Tööstuslikud värvirobotid

Tootmised on liikumas oma protsesside automatiseerimise suunas robotite abil ning üheks valdkonnaks on toodete viimistlemine robotite abil. Koostöös tootjaga CMA Robotics Systems pakume värviroboteid järgmistele tööstusharudele:

 • sõidukite viimistlemine-
 • metalli värvimine nii vedel- kui pulbervärvimise meetodil
 • puidu viimistlemine (kooste detailide kui ka terviktoodete viimistelmine)
 • plastiku katmine
 • keraamika valdkonna tarvis

Süsteeme on võimalik ülesse ehitada nullist konkreetse lähteülesande abil koos vajamineva viimistlustehnika – on selleks siis 2K/3K süsteem või hoopis automaatne värvivahetuse lahendus, või hoopis olemasolevat süsteemi täiustada/integreerida.

Kindel on see, et automatiseerimisest saadav hilisem tulu ületab tugevalt nii otseselt, kui kaudselt investeeringu kulud ning neid näiteid on täna tööstuses juba piisavalt.
Isegi juhul, kui olete teinud omakeskis arvutusi, et ei saa lubada omale robotiseeritud tootmist, võtke meiega ühendust ning vaatame koos läbi, millised on tänased võimalused kiirelt arenevas tööstussektoris.

Põhilised põhjused robotiseeerimiseks on:

 1. Tööjõud ja tootlikus
  Automatiseerimise ning robotite tehnoloogia hinnastus ei ole tänaseks enam nii kallis, kui võiks arvata ning see väheneb iga aastaga. Soetamismaksumus võib jätkuvalt tunduda kõrge, kuid automatiseerimine suurendab tootlikkust ning vähendab samal ajal kulusid järgnevate tootmisaastate jooksul.
  Üks robot on võimeline töötama ilma puhkepausideta kolmes vahetuses ning seitse päeva nädalas võimaldades olulist kokkuhoidu tööjõu kulude arvelt, mis on täna ettevõtetes suurim kuluallikas.
 2. Kvaliteet
  Konkurentsis püsimiseks ei saa tootmisettevõtted lubada tootekvaliteedi kõikumist ning eriti tootmise viimases faasis, kui see puudutab värvimist. Iga soetatud roboti abil saavad ettevõtted tõsta kvaliteeti, standardiseerides protsessi parameetrid ja värvipüstoli liigutused. Korralikult häälestatud robotid pakuvad ühtlast kõrgkvaliteeti olenemata kellaajast, nädalapäevast või hetke meeleolust.
 3. Toorained
  Tänu robotite kõrgele täpsusklassile on võimalik automatiseerimisel värvikulu vähendada valdavalt kusagil 30 protsendi ringis. Kasutades mitmekomponentset ainedosaatorit (näiteks Graco ProMix seeria toodang), mis segab värvained püstoli läheduses, on võimalik saavutada veelgi suurem tooraine kokkuhoid ning suurem tootlikus.
 4. Kaasaegne tarkvara
  Tänapäevane värvirobotite tehnoloogias on laialdaselt kasutusel 2D ja 3D skännerid, mille abil tuvastatakse toote kuju ning geomeetriapunktid. Süsteemid on nii kaugele arenenud, et puudub vajadus täiendava programmi kirjutamiseks. Värvirobot genereerib juba automaatselt programmi kasutades selleks tuvastusalgoritme ning eeldefineeritud värvimismeetodeid.Näiteks saab selliseid süsteeme kasutada edukalt akende ja uste värvimisliinidel.
 5. Töötervishoid ja töörollide jaotus
  Värvitööstuses on laialdaselt levinud katmisprotsessid, kus on kasutusel inimesele toksilisi ning plahvatusohtlike kemikaale. Robotite kasutamine sellistes keskkondades on ainuke viis tööliste terviseriskide maksimaalseks vähendamiseks. Enamik värvimisroboteid on IP67 kaitseklassiga ja omavad ATEX sertifikaate. Robotite korpused on täielikult hermeetilised tänu PTFE ja EPDM tihenditele.
  Robotid võtavad enda kanda korduvaid liigutusi nõudvad tööd ning vähendavad sellega tööõnnetuse riske ja tööga rahulolematust. Tänu robotitele saavad kvalifitseeritud töölised keskenduda keerulistemale ja otsuste tegemist nõudvatele ülesannetele.
 6. Paindlikus
  Roboteid on võimalik lihtsalt ning kiirelt uuteks töödeks ümber programmeerida. Robot on ideaalne õpilane. Salvesta esimesel värvimisel roboti liigutused ja ongi kõik. Seetõttu ei ole vahet, kas on suuremad või väiksemad partiid, robot saab hakkama! Lisaks, kui programm on korra juba salvestatud, siis saab seda korduvate tellimuste puhul kohe rakendada.
  Alati on robotitel olemas hooldustugi kaughalduse teel, kus teenindusspetsialist saab aidata monitoorida ning seadistada kliendil roboti programme või muid parameetreid.