Haaveldusautomaadid - Elister

Haaveldusautomaadid

Kas haaveldada oma toodangut edasi käsitsi või hankida haaveldusautomaat – see on küsimus, kus nii mõnigi metallitööstur end mingil hetkel leidnud on.

Mis asi see haaveldusautomaat õigupoolest on?
Haaveldusautomaadis on turbiinid, mis paiskavad abrasiivi toodetele kiirusega kuni 70 m/sek. Turbiinid on projekteeritud paiskama abrasiivi igast küljest erineva nurga all, nii et kõik pinnad, keevised ja ka sisekohad saavad piisavalt töödeldud.

Toodete transportimiseks saab kasutada erinevaid konveierlahendusi, milleks on siis rullteed või rippkonveier.

Peale protsessi eemaldatakse harjaste või kõrgsurve vaakumimuriga kogu tekkinud tolm ja abrasiiv toodetelt. Haaveldusautomaadi õhukeskkonda puhastab padrunitega järelfilter, millest suunatakse puhastatud õhk tagasi tootmisesse.

Haaveldusautomaate on saadaval läbiminevaid ja kamber-tüüpi, mis võtavad vähem ruumi. Siiski on tegemist tehnoloogiaga, mis vajab kliendipõhist lähenemist, et kindlustada õige seadmevalik.

 

Haaveldusautomaadid on vähegi suuremate töömahtude puhul ülimalt põhjendatud. 

Haaveldusautomaatide eelised:

  • Haavelduskiirus võib olla vabalt ca 2 m/min. Töödeldud saavad kõik küljed korraga – ei ole vaja vahepeal toodet ringi keerata.
  • Tulemus kuni Sa 3 kergesti garanteeritud.
  • Töökiiruse vahe võrreldes käsihaaveldamisega on kuni 40-kordne!
  • Haaveldusel kasutatakse ümarabrasiivi, mis kestab kuni 2000 tsüklit. See on kuni 5 korda rohkem, kui käsitsihaavelduse purustatud abrasiiv.
  • Haaveldusautomaadi operaator saab haaveldusprotsessi juhtida muude tööde kõrvalt.
  • Võib olla kindel ühtlases kvaliteedis, kuna puudub inimfaktor.
  • Haaveldusautomaat ei vaja köetud ruumi, vajalik on vaid tagada kuiv õhk.
  • Haaveldatud teraslehed ja profiilid on mõeldud äärmiselt kvaliteetse ettevalmistusega plasma- ja gaasilõikuseks ning keevituseks – ei teki šlakki ja ebakvaliteetseid lõikejälgi, keevitus on kvaliteetsem ja tugevam.
  • Haaveldusprotsess vähendab ka hilisemat lihvimist, mis on omakorda kallis, mahukas ja töökeskkonda määriv lisatöö.
  • Haaveldusautomaat ei vaja võimast kompressorit suruõhu tootmiseks, elektrivõimsust kulutab haaveldusautomaat ca 2 korda vähem.

Seotud seadmed

Gostol PC – Rullkonveier tüüpi haaveldusautomaat torudele

See GOSTOLi haaveldusautomaat on ette nähtud torude/torude, ümarprofiilide, ümarprofiilide, gaasiteraspudelite ja muude silindriliste elementide välispindade töötlemiseks. Haaveldamise protsess võimaldab lihtsamat ja kiiremat terase poolfabrikaatide lõikamist ja keevitamist puhta pinnaga. Haaveldamine enne pinnaviimistlust suurendab mitmekordselt pinna vastupidavuse kasvu korrosiooni mõistes. Töödetailid liiguvad läbi haaveldusautomaadi koonilisel silindrilise konveieril või kaldrullidega konveieril. Selline konveieri vorm tagab toote samaaegse […]

Vaata toodet

Gostol P – rullkonveier tüüpi haaveldusautomaadid

Rullkonveieriga haaveldusautomaat on ehitatud suurte detailide, näiteks terasplaatide, profiilide, I- ja H-talade ning lihtsate konstruktsioonide puhastamiseks. Seda tüüpi haaveldusautomaate kasutatakse enamasti katlakivi eemalduseks, roostetõrjeks, värvikihi eemalduseks, värvimise ettevalmistamiseks,  ja üldiseks pinna ettevalmistamiseks enne keevitus-, lõikamis-, töötlemis- ja põletamistoiminguid.

Vaata toodet

Gostol KTP – võrkkonveieriga haaveldusautomaat

Traatvõrk konveieril haaveldusmasinat kasutatakse enamasti keskmise ja suure suurusega survevalu, sepistatud detailide, kuumtöödeldud detailide, autoosade, raud- ja värviliste valandite, keevitatud konstruktsioonide ja valmistoodete töötlemiseks. Osad võivad kaaluda 1 kg kuni 100 kg. KTP-haaveldusautomaat on äärmiselt mitmekülgne ja ehitatud valuliiva jääkide, rooste, vana värvi, nähtavate keevitus- ja väärislõikamisjälgede, termilise töötluse põhjustatud oksüdeerunud kihi eemaldamiseks, mikrotöötlemiseks, pinna […]

Vaata toodet

Gostol G – mangaanterasest lintkonveieriga tumbeldusautomaat

Mangaanterasest lindiga tumbeldamismasin on ideaalne masstoodanguna toodetavate detailide jaoks, mida saab tumbeldada ja mis vastab ideaalselt teie nõuetele valamise ja valuvormide puhastamise tarvis. Mangaanterasest lindiga tumbeldusmasinaid kasutatakse enamasti raud- ja värviliste valandite, sepiste, keevisõmbluste ja kuumtöödeldud detailide töötlemiseks ning saab integreerida täisautomaatseks protsessiks, lisades sellele laadimis- ja mahalaadimisseadmed. G-tüüpi haaveldusautomaadid on ehitatud sellises suuruses, et […]

Vaata toodet