Eldur Puit tõstis tootmisvõimekust uue värvimislahendusega - Elister

Eldur Puit tõstis tootmisvõimekust uue värvimislahendusega

Klient

Eldur Puit

Teostus

2021

Asukoht

Pärnu

Eldur Puit on enam kui 30 aastase töökogemusega puidutöötlemise ettevõte, kus peamised tegevusalad on höövelmaterjali tootmine, saematerjali värvimine ja müü

2020 aastal soovis Eldur Puit OÜ oma tootmist tõhustada uue värvi- ja ettevalmistusruumi abil, pöördudes selleks Elister OÜ poole.

Puitu töötleva ettevõtte vajadus oli värvida nii väiksemaid detaile kui ka pikemaid voodrilaudu ning võimaldada mõlemal juhul toodete kiire kuivamine. Lisaks pidi uus viimistluslahendus tagama võimekuse töödelda tavapärasest suuremas mahus puitosi, sest reeglina tõi suveperiood kaasa kasvu tootmises.

Projekteerisime Eldur Puit OÜ-le elektriküttel värvi- ja kuivatusruumi, mis on plaatsoojusvahetil põhinev. Lisaks seadsime üles ettevalmistusruumi, millesse paigaldasime kaks seina, mis on meeter kõrged ja kogupikkusega kuus meetrit. Mõlemad ruumid on piisava suurusega, et kasutada neid ka hooajaliste töömahtude kasvu korral.

Kogu uus viimistlussektsioon sai planeeritud olemasolevasse soojustuseta hoonesse, mis on teraskonstruk
tsioonil ja Sandwich paneelidega ehitatud. Mõlemal alal on laiad motoriseeritud tõstuksed, et logistika oleks võimalikult lihtne.

Uue lahendusega sai Eldur Puit OÜ endale hästi valgustatud ja küttega ventileeritud värvimisruumi, mille abil kuivavad tooted oluliselt kiiremini. Tänu sellele lüheneb kogu tööahel logistika arvelt, tõstest märgatavalt ettevõtte tootlikkust.

Pildigalerii

Kliendid räägivad