Scanfil värviliin taaskasutab soojusenergiat! - Elister

Scanfil värviliin taaskasutab soojusenergiat!

Klient

Scanfil

Teostus

2023

Asukoht

Pärnu

Kui kevadel 2022 planeerisime Scanfili uue Gema automaatvärvikabiini, arutasime kliendiga ka võimalusi soojusenergia taaskasutamiseks ja kliimakeskkonna parandamiseks tootmises.

Scanfil värviliin taaskasutab soojusenergiat!

Kui me Scanfili uue automaatvärvikabiini kavandamist alustasime kevadel 2022, tõstatasime koostöös kliendiga teema soojusenergia taaskasutamise ning tootmiskeskkonna kvaliteedi tõstmise kohta.

Jõudsime ühisele otsusele, et optimaalseks lahenduseks on kasutada ära ahjust eralduvat ülejääksoojust, suunates seda tootmisruumide keskküttesüsteemi kaudu. See võimaldab mitte ainult värske õhu pideva juurdevoolu värvitsehhi, vaid ka töötajate töötingimuste parandamise. Scanfil nägi lisaväärtusena ette ka jahutusfunktsiooni lisamist ventilatsioonisüsteemi, et tagada jahedam sisekliima suvisel ajal.

Rakendasime edukalt kaheastmelise soojustagastussüsteemi koos ventilatsiooniagregaadiga, mis on varustatud ka jahutusvõimalusega. Kõik sissepuhutav õhk on suunatud just töötajate alale, tagades sellega meeldiva ja jaheda tööõhkkonna ka kõige soojematel tootmispäevadel. Lisatud süsteemi energiavajadus on samuti kaetud ahju tekkiva jääksoojuse arvelt, mis varasemalt raisku lasti.

Energiakasutuse optimeerimise ja eelarveliste arvutuste järgi on meil alust prognoosida, et sellise süsteemi investeering tasub end ära umbes viie aastaga, arvestades, kui palju me suudame kokku hoida energiat, mis varem otse väliskeskkonda hajutati.

Pildigalerii

Kliendid räägivad