Puidukoda uue värvihalli soojustagastusega ventilatsiooni lahendus - Elister

Puidukoda uue värvihalli soojustagastusega ventilatsiooni lahendus

Puidukoda tootmine

Klient

Puidukoda OÜ

Teostus

2024

Asukoht

Karksi

Puidukoda on Lõuna-Eestis asuv 1997. aastal asutatud Prantsuse kapitalil põhinev höövlitööstus, kelle põhitegevus on kõrgema lisandväärtusega okaspuu höövelmaterjali (kuusk, mänd ja lehis) tootmine ning turustamine.

Eesmärk

2023. aastal alustasime koostööd Puidukoda esindajatega, et arutada uue tootmishoone ventilatsioonisüsteemi kujundamist, mis hõlmaks soojusenergia taaskasutust. 

Hoones, mis sisaldas ühte nende värviliini, oli eesmärgiks kasutada ära värvimisprotsessis tekkivat soojusenergiat, kompenseerida tekkivat vaakumit ning lisaks eemaldada autoklaavi kasutamisega kaasnev suur niiskus. 

Lahendus

Paigaldasime tõhusa plaatsoojusvahetil põhineva ventilatsioonisüsteemi, mis on varustatud automaatse rõhukontrolli ja reguleerimisega. 

Süsteem on programmeeritud nii, et see toetab värviliini toimimist või kontrollib ruumi niiskust vastavalt vajadusele, toimides täielikult automaatselt ilma operaatorite lisasekkumiseta.

Tänu sellele uuendusele saab ettevõte jätkata oma olemasoleva soojusallika, katla kasutamist ilma, et vajaminev soojuskoormus ületaks katla võimekust. 

See on suur samm edasi nii tootlikkuse kui ka jätkusuutlikkuse poole.

Pildigalerii

Vaata lisaks

Võta ühendust

Tekkisid ideed, mida võiks koos üle vaadata? Võta meiega ühendust

Või tule meile külla

Tule külla meie Jüri kontorisse aadressil Kesk tee 10, Jüri, Rae vald

Kliendid räägivad