Lihvimise töökohtadele tsentraliseeritud jääkide imemise lahendus - Elister

Lihvimise töökohtadele tsentraliseeritud jääkide imemise lahendus

Teostus

2023

Puidutööstuses on vahelihvimine sageli vajalik protseduur, mille käigus tuleb lisaks lihvimisele tegeleda ka tekkiva tolmu kogumisega. Kuigi paljudel juhtudel on see võimalik lahendada lihtsalt lihvija ja tolmuimejaga, muutub see keerukamaks, kui töökohtasid, kus lihvimine toimub, on mitu. Iga lihvija jaoks eraldi tolmuimeja soetamine ei ole majanduslikult otstarbekas, kuna nende mootorid vajavad suure koormuse tõttu sagedast vahetamist ja lisaks kasvab märkimisväärselt ka energiakulu.

Eesmärk

Efektiivsem lahendus on tsentraliseerida tolmu eemaldamise süsteem ja lisada sellele automaatika. Selline süsteem käivitab esimese töökoha aktiveerimisel filtri ning avab automaatselt vajaliku töötsooni klapid, võimaldades energiakulu kokkuhoidu. Iga töökoha tööle hakkamisel avaneb vastav klapp, tagades optimaalse võimsuse kasutuse vastavalt hetkevajadusele, samas kui suurt seadet pole vaja, kuna kõik operaatorid ei lihvi korraga. Kui viimane töökoht oma tegevuse lõpetab, lülitub filter automaatselt välja, optimeerides veelgi süsteemi efektiivsust.

See lähenemine mitte ainult ei vähenda energiakulu ja seadmete kulumist, vaid muudab tööprotsessi tervikuna sujuvamaks ja keskkonnasõbralikumaks.

Lahendus

Selle projekti juures kasutasime GRAM kõrgvaakum seadet HFU koos välja ehitatud tsentraalse tolmu kogumise torustiku ja automaatikaga võimaldades kasutamine võimalikult optimaalseks ja kasutajapõhiseks muuta.

Kõikide töökohtade poolt tekkiv lihvtolmu jääk koguneb nüüd seadme alla kogumiskasti ning energiatarbimine on vähenenud oluliselt.

Pildigalerii

Vaata lisaks

Võta ühendust

Tekkisid ideed, mida võiks koos üle vaadata? Võta meiega ühendust

Või tule meile külla

Tule külla meie Jüri kontorisse aadressil Kesk tee 10, Jüri, Rae vald

Kliendid räägivad