Kas kasutad juba oma tootmises tekkiva jääksoojuse enda kasuks ära? - Elister

Kas kasutad juba oma tootmises tekkiva jääksoojuse enda kasuks ära?

Üha rohkem kuuleme ümbritsevas keskkonnas, kuidas energia, mida me tarbime muutub järjest kallimaks ning selle taaskasutus muutub üha suuremaks väärtuseks. Lisaks on tegemist taaskasutuse puhul väga rohelise mõtteviisiga ning  omab erinevaid toetusmeetmeid.

Elister OÜ meeskond on tänaseks mitmetel ettevõtetel aidanud tootmistes tekkiva jääksoojuse ärakasutamisel leida väljapääs tehnilise lahenduse osas ning aidanud ka ellu viia. Erinevaid allikaid ja võimalusi on mitmeid ning igat olukorda peaks analüüsima ja hindama eraldi. Üheskoos kliendiga oleme suutnud leida selle kõige mõistlikuma viisi, kuidas taaskasutuseks sobiv soojusenergia olemasolevatest lahendustest kätte saada ning taas ära kasutada.

Erinevaid kohti, kus soojus jääkenergiat leida on mitmeid

  • Ventilatsioon – kõik õhk, mis tootmistest õue suunatakse on õige ventilatsiooni seadme korral võimalik taaskasutada effektiivsete õhk-õhk soojusvahetite abil vähendades seeläbi uut vajaminevat küttevõimsust kuni 80%
  • Kompressorid – kompressorid toodavad 80% ulatuses sooja ning ka sealset jääkenergiat on võimalik mitmel viisil taaskasutada.
  • Värvimisprotsessi käigus olevad kuivatus- ja küpsetusahjud. Tegemist on päris kõrgete temperatuuridega mistõttu ka jääkenergia kogus suur ning nutikalt lahendades on võimalik leida energia taaskasutamiseks mitmeid kasutuskohti.

Lihtsate valemite abil on võimalik saada ette ülevaade, kui suures koguses on energiat võimalik säästa ning millist kokkuhoidu on võimalik saavutada.

Tunned, et teema võiks olla huvipakkuv? Võta meiega ühendust ning hakkame otsast pihta.

Kirjuta meile

Pildigalerii

Võta ühendust

Tekkisid ideed, mida võiks koos üle vaadata? Võta meiega ühendust

Või tule meile külla

Tule külla meie Jüri kontorisse aadressil Kesk tee 10, Jüri, Rae vald