Aitasime kaasajastada ettevõtte Arens käsiviimitlust võimeka 2K+3K süsteemi abil - Elister

Aitasime kaasajastada ettevõtte Arens käsiviimitlust võimeka 2K+3K süsteemi abil

Klient

Arens AS

Teostus

2021

Asukoht

Tartumaa

Aastal 2020 paigaldasime 3K süsteemi tuntud mööblitootja Arens AS viimistlusliinile. Juba poole aastaga oli ettevõtte juhtkonnal selge, et investeeringud automaatsesse doseerimissüsteemi on ennast õigustanud ning alustasime läbirääkimistega, et automatiseerida ka käsitöökohtade viimistlussüsteeme.

Jätkuvalt oli juhtkond kindel, et süsteem peab olema 3K (kolme komponendi – värvaine, kõvendi ja viskoossuse reguleerimiseks lahust) võimekusega.

Erinevalt automaatliini lahendusest, on käsitöökoha viimistlussüsteemi eripära ja vajadus opereerida väiksemate kogustega ning toime tulla pidevate toonivahetustega ühe päeva jooksul. Oluline oli projekti juures ka, et oleks võimalus süsteemi soovi korral laiendada.

Paigaldasime Arens AS käsiviimistlusruumi GRACO 3KS seadme, millel on 3 pumpa, millest A komponendile mõeldud tootlikus on vaid 25 cc, et tagada võimalus töö ajal ette valmistada järgmine toon või siis hoida põhitoonid pidevalt töövalmis. Lisaks täpsele segamisele, kindlale kvaliteedile ja võidetud ajale segamise pealt on võimalik täpselt ära kasutada värvikoguseid, sest ei teki juba kokku segatud jääke ning saada täpne ülevaade töödele kulunud ainekoguse kohta.

Lisaks on süsteemil suur eelis see, et võimaldab laiendada automaatselt süsteemis valmis olevate toonide arvu kuni 30 toonini.

Pildigalerii

Kliendid räägivad