Ampler Bikes värvib nüüd oma toodangut ise! - Elister

Ampler Bikes värvib nüüd oma toodangut ise!

Klient

Ampler Bikes

Teostus

2021

Asukoht

Jüri

Elister OÜ paigaldas Eesti ühe järgmise võimaliku ükssarviku, Ampler Bikes uude tootmishoonesse kaasaegse automaatse pulbervärvimisliini, mille abi muudetakse ettevõtte tarneahel oluliselt kiiremaks ja efektiivsemaks.

Ampler sai alguse toreda kõrvalprojektina 2014. aastal, kui kolm asutajat — professionaalne krossisõitja, innukas insener ja jalgrattadisainer — hakkasid katsetama elektrijalgratta ehitamist oma kodu garaažis.

Alates 2016. aastast on Ampler kasvanud väikesest idufirmast pühendunud ettevõtteks, millel on pea 100-liikmeline rahvusvaheline meeskond ja müügisalongid BerliinisKölnis ja Tallinnas.

Elister OÜ projektijuht Indrek Ester kirjeldas ühise koostöö algust:”Aasta 2021 alguses saime kontakti ettevõtte juhtkonnaga, kus lahendamist vajas jalgrataste komponentide värvimine Eestis, mis  oleks ettevõttele järgmine loomulik kasvusamm ja võimaldaks muuta oma tarneahelat oluliselt efektiivemaks. Kuna väga täpselt ei teadnud klient isegi, mis tehnoloogia võimalused on ning millist ta omale vajaks, siis alustuseks saigi tehtud mitmeid koosolekuid tehnoloogia täpsustamise osas, mis lõppes testimistega Gema AG laboris.”

Ampler Bikes eraldiseisvasse tootmishalli paigaldatud automaatne pulbervärvimise liinil on ca 300 meetrine motoriseeritud konveier, kus tooted pestakse Taani tootja Aabo-Ideal automaatses pesutunnelis, kuivatatakse ja küpsetatakse gaasiküttel kombiahjus ning värvitakse tänapäeva pulbervärvimise tipptehnoloogiaga Šveitsi tootjalt Gema. Nimetatud brändide ainuesindaja Eestis on Elister OÜ, kelle meeskond hoolitseb nimetatud brändide värviliinide hoolduste, varuosade ning koolituste eest.

Selle värviliini põhikomponendid on:

 • 3 etapiline detailide eelpesu tunnel Aabo-Ideal
 • gaasiküttel kuivatus- ja küpsetus kombiahi Aabo-Ideal
 • motoriseeritud monokonveier Aabo-Ideal
 • automaatne pulbervärvimise süsteem Gema
  – 6 automaatset värvipüstolt + 2 manuaalset värvipüstolit
  – 8 AP01 uue põlvkonna värvipumpa
  – valguskardin toodete suuruste mõõtmiseks
  – efektiivne monotsüklon
  – efektiivne järelfilter
  – ClassicOpen käsikabiin
  – uue põlvkonna käsipulbervärvimise seade OptiFlex Pro

Kliendid räägivad