AQ Lasertooli Viimsi tehase pulbervärviliin läbis korraliku uuenduse - Elister

AQ Lasertooli Viimsi tehase pulbervärviliin läbis korraliku uuenduse

Klient

AQ Lasertool

Teostus

2022

Asukoht

Viimsi

AQ Lasertool OÜ on Rootsi AQ Group kontserni kuuluv ettevõte, kellel on Eestis 5 tehast, millest kaks asuvad Pärnus, kaks Jüris ning üks Viimsis.

2021. aastal algasid meil läbirääkimised AQ Lasertooli Viimsi tehase esindajatega, et vaja on uuendada ja kaasajastada pulbervärvimise liini juures küpsetusahi. Kuna tegemist oli niigi suure ettevõtmisega, siis oli täiendavaks sooviks tootmismahtude suurendamine, mis kokkuvõtteks tähendas suuremat ahju ning pikemat konveierliini.

Peale mõningaste kalkulatsioonide ning ideede esitlemiste, selgus veel üks nüanss – aega tööle, mis tavaliselt võtaks kuni viis nädalat, saime maksimum kaks nädalat. Selle aja sisse jäi ka veel vana süsteemi maha võtmine, aluspinna loodimine.

Peale paigaldustiimiga läbirääkimiste pidamist, olime valmis väljakutse vastu võtma ning tegema töö ära kahe nädalaga, mis tähendas ca 20 tunniseid päevi (kahes vahetuses) ja 14 päeva järjest tööd. Kirsiks tordil sai olema installatsiooni periood 2022 Jaanipäev, mis veel aega ühe päeva võrra lühendas.

Aasta 2022 juunis jõudsid kohale esimesed masinad olime tööks valmis, millele järgnes 12 pikka vahetustega tööpäeva. Vahele jäid vaid põrandavalule kulunud päev ning Jaanipäev.

Kokkuvõtteks saame öelda, et meil on uhke tunne, et saime olukorra lahendamisega hakkama ning klient töötab täna juba oluliselt suurema töömahuga. Oli see vast “Ralli” 🙂

Projekti raames teostatud tööd:

  • Vana ahju ja konveieri mahavõtmine
  • Uue Aabo-Ideal ahju ehitus
  • Uue ja pikema konveieri ehitus Hjort-Conveyor‘i tooteid kasutades
  • Jahutustunneli ehitus
  • Automaatliinil järgi käsikabiini loomine
  • Uue konveierile laadmisplatvormi välja ehitus

Pildigalerii

Kliendid räägivad