Eesti Maaülikooli hoones niisutab ruume UNIFOGi niisutussüsteem - Elister

Eesti Maaülikooli hoones niisutab ruume UNIFOGi niisutussüsteem

Klient

Eesti Maaülikool

Teostus

2021

Asukoht

Tartu

Elisteri meeskond panustas Eesti Maaülikooli puidutöötlemise tehnoloogia osakonna töösse paigaldades ülikooli ruumidesse uue niisutussüsteemi.

Tsoone, kus töid teostasime oli kokku 7 ning nende suurused olid varieeruvad. See tähendas, et iga ruumi vajadused õhuvahetuse järgi olid erinevad ning see oli üks oluline aspekt, mida projekti elluviimisel arvestasime. Üheks keerulisemaks ülesandeks kujuneski kõige väiksem ruum, kõrgusega ca 2.4m, millesse sai paigaldatud torusüsteemi asemel ventilaatoriga pihusti. See kannab niiskuse kaugemale ning ei lase ka piiskadel maha langeda.
Kõigis tsoonides paigaldatud süsteemide keskseks haldamiseks seadsime üles UNIFOG puutetundliku ekraani. Juhtpaneelil on kõik parameetrid selgelt loetavad, igale tsoonile saab anda oma nime ning süsteem logib iga tsooni temperatuuri ja niiskuse parameetreid, mida on võimalik lihtsalt USB pulga abil kopeerida arvutisse.

Täiendavalt paigaldasime hoonesse veepuhastusseadme koos rauafiltriga, millega vesi puhastatakse mehaaniliselt 5mm tihedusega filtris. Edasi retsirkuleeritakse vesi veel omakorda membraanides 0001-.0001 mm liikumisega, kust saadakse kätte ioonid, kui ka kõik lahustunud ained. Peale membraane kogutakse vesi hüdrofoori ning peale veepehmendi läbimist läheb vesi tarbimisse.

Pildigalerii

Kliendid räägivad