Graco 2KS+3KS doseerimissüsteem automatiseerib tootmist Arens ASis - Elister

Graco 2KS+3KS doseerimissüsteem automatiseerib tootmist Arens ASis

Klient

Arens AS

Teostus

2020

Asukoht

Tartumaa

Meie järgmiseks kliendiks on Tartumaa särav ettevõte ARENS, kes toodab köögimööblit juba aastast 1992. Ettevõte on tootmist läbi aegade arendanud ja robotiseerinud, mis annab tulemuseks eeskujuliku ja effektiivse tootmise, millest unistaksid enamikud ettevõtjad.

Meie teed ristusid, kui ettevõte huvitus 2K doseerimisseadmetest, mida saaks koos automaat viimistlusliiniga tööle rakendada. Peale vajaliku info kogumist sai selgeks, et õige seade toiminguteks on GRACO ProMix 3KS. Kuna kliendil puudus eelnev tugev kogemus GRACO toodanguga, sai otsustatud alustada esmalt 2KS mudeliga, mida sai laiendatud 3K mooduliga, et viskoossust hoida kontrolli all.

Kuna toonivahetusi ei toimu väga tihti, siis paigalduse käigus lisasime veel võimaluse pinnavärvi puhul teostada toonivahetus pumbaringi siseselt. See toonivahetus on võimalik teostada samal ajal, kui pihustusliin kasutab kruntimiseks süsteemi.

Peale mõningast kasutamist sai selgeks, et kui kõik juba nii automaatne on, siis on mõistlik viia ka materjalide taara suuremate mahutite peale, mispeale tarnib edaspidi ainetemüüja kruntvärvi tonnises vaadis ning põhi pinnatooni 200 liitrises vaadis ja muid toone 20 liitristes. Vedeldamiseks ja pesuks mõeldud lahustid tulevad samuti 200 liitriste mahutitega.

Tarnisime 1000 ja 200 liitristele mahutitele segajad, pinnavärvi mahutile segaja koos tõstukiga ning lahustimahutitele spetsiaalsed vaadikomplektid, mis võimadavad lahusti kätte saada vaid ühete korki avades, et ei hakkaks lahusti lõhnad levima.

Suuremate taarade tarvis tarnisime ka turvaanumad, mis on plastikust ning seeläbi kompaktsed ja kerged.

Meil on hea meel näha, et üha enam puidusektori tootmisettevõtteid on hakanud panustama mitmekomponentsete seadmetesse investeerimist ning see ei ole enam pelgalt metallitööstuse pärusmaa. Samuti on meil hea tõdeda, et seda GRACO mitmekomponentsete ainete doseerimiseks mõeldud kõrgtasemelist lipulaeva on tänaseks eestis juba kuues ettevõttes.

Pildigalerii

Kliendid räägivad