Liinilahendus koos 2KS+3KS värvimise süsteemiga puidutööstusele - Elister

Liinilahendus koos 2KS+3KS värvimise süsteemiga puidutööstusele

Klient

Puidutööstus

Teostus

2020

Asukoht

Meie kliendiks oli seekordse projekti puhul üks eesti puidutöötleja, kellel oli soov laiendada oma tootmist ning minna üle käsiviimistlusest automaatviimistluse peale. Meie lähteülesandeks sai liini komponentidest, mille komponendid klient oli eelnevalt hankinud, luua tervik ning panna kasumlikult toodangut tegema.

Kogu projekt sai jaotatud 4 etappi:

  1. Seadmete renoveerimine
  2. Projekti loomine
  3. Vajalike lisakomponentide tellimine
  4. Paigaldus ja häälestus

Kogu selle asja tegi kokkuvõtvalt veel keeruliseks asjaolu, et vahetus vanalt uuele süsteemile pidi toimuma vaid kolme nädalaga – vana tehnika välja, uus paika ja tööle. 

Saame tagantjärele tunnisada, et tegemist oli väga pingelise ajaga ka meile, kuid saime uue installatsiooni töösse etteantud ajaga. Oli kiire periood!

Mida siis paigadasime:

Kokkuvõttes sai paigaldatud kaks profiili pihustusautomaati, milledes kokku on 16 Graco G40 automaatpüstolit, kaks kettkonveieriga kuivatusahju, mis töötavad jadamisi, vajalikud konveierid, detailide pööraja, mille abil pööratakse toodet 180 kraadi, värviköök koos 11 Graco Merkur ja Bellow pumbaga, kolmekomponentne värvidosaator Graco 3KS, mille abil segatakse mitmekomponentsed ained kokku ning kontrollitakse aine viskoossust ning soojustagastusega ATEX ventilatsiooniseadmed, mis kompenseerivad tehasest väljavisatavat õhukogust.

Kogu ahjude loogika ja automaatika sai uus loodud. Ahjude tööreziimid seadistatakse operaatoritele toote tüübi ja kasutatava aine järgi retseptidena. Retseptis on võimalik eelmääratleda erinevate konveiersõlmede kiiruseid, ahju sektsioonide temperatuure, IR lampide kasutamise ja palju muud.

Hilisemalt saieme täiendavate ülesannetena:

  • luua turva ahelad kogu liini ulatuses
  • hankisime ja paigaldasime operaatorite tarvis kaamerad ahjudesse
  • lisasime täiendavad LED valgustid operaatorite tarvis erinevatesse valgust nõudvatesse piirkondadesse

Kliendid räägivad