Niisutussüsteem Palmako puidusööstusele - Elister

Niisutussüsteem Palmako puidusööstusele

Klient

Palmako

Teostus

2019

Asukoht

Tartumaa

Lisaks mitmetele teistele süsteemidele, mida oleme juba paigaldanud, saime 2019. aasta sügisel ülesandeks uuendada ka Palmako Kavastu tehases olev niisutussüsteem.

Teada on, et talve saabudes hakkavad ettevõtted plaanima ka uusi niisutusüsteeme ja värskendama olemasolevaid.

Lisaks mitmetele teistele süsteemidele, mida oleme juba paigaldanud, saime 2019. aasta sügisel ülesandeks uuendada ka Palmako Kavastu tehases olev niisutussüsteem.

Paigaldatud sai juba omas headuses toru lahendil niisutussüsteem, kuid see süsteem sai külge mõned tehnilised eriärasused, mida me tavaliselt ei ole külge pannud.

Kuna kliendil on täpne niiskustaseme hoidmine väga oluline, aga samas on aegajalt esinenud risk, et toitevee surve on madal, siis sai juhtimine varustatud automaatse käivitusfunktsiooniga, mis üritab 24 tunni jooksul kuni viis korda alarmi tõttu seiskunud süsteemi käivitada tagades sellega jätkuva niiskustaseme tootmishoones. Kui aga süsteem ka kuues kord alarmi läheb, siis vajab see töötajate sekkumist – tõenäoliselt ei ole sellisel juhul enam probleem veesurve.

Veest veel – see komplekt sai omale lisaks veepehmendus filtrile ka rauafiltri, et veelgi vähendada tehnilisi probleeme, mis võivad tekkida vee kvaliteedist.

Kogu selle projekti ülesehituse osas, oli tehase tehnoloogia iseärasusele ning aktiivsele õhu vahetusele ühes tehase nurgas vajadus ehitada niisutustsoon kaheastmeline. Kui esimene aste ei suuda niiskustaset hoida, siis lülitab juhtautomaatika sisse ka teise süsteemi – sellega tagame, et ei toimuks õhu üleküllastumine veega.

Töö tehtud, klient rahul, meie rahul – soovime süsteemile pikka iga! Nagu juba tavaks, lisame ka mõned pildid ning ootame ka teie päringuid..

Kliendid räägivad