Sami lahendas effektiivselt kogu keevitustsehhi ventilatsiooni - Elister

Sami lahendas effektiivselt kogu keevitustsehhi ventilatsiooni

Klient

Sami

Teostus

2023

Asukoht

Saue

Sami AS, mis on tuntud kui üks Eesti juhtivaid masinaehituse ettevõtteid, opereerib neljas tehases: kaks asuvad Saue linnas ja kaks asetsevad Lõuna-Eestis. Kiire areng ja pidev muutumine tööstuses on kaasa toonud olulisi muudatusi tootmisprotsessides ja logistikas.

Aastal 2023 laiendas Sami oma tootmisvõimekust Sauel, lisades uue, kaasaegse pulbervärvimisega varustatud tootmishalli. See arendus võimaldas koostamise osakonna konsolideerida samasse hoonetesse, mis omakorda võimaldas kogu keevitusmeeskonna ühendada ühtseks üksuseks.

Eesmärk

Pärast ulatuslikku renoveerimist oli vaja välja arendada 30 töökohaga käsikeevitusala ja 6+1 positsiooniga robotkeevitusala, samuti ventilatsioonilahendusi. Elisteri meeskond võttis selle väljakutse vastu ja teostas vajalikud tööd. Lisaks vajasime 4 kohalise järelpuhastuse töökoha jaoks ventilatsioonisüsteemi, mis oli samuti Elisteri meeskonna pädevuses.

Lõpptulemusena on tootmishalli õhk puhas ja värske, töökeskkond mitte ainult sinise uduvaba, vaid ka töötajasõbralikum. Majasisene õhuringlus aitab kaasa ka soojusenergia kokkuhoiule. Meie soovid Sami meeskonnale on pikaaegset rahulolu ja mugavust nende uutes töötingimustes.

Lahendus

Projekti jaotus neljaks peamiseks sektoriks hõlmas järgmist:

1. Käsikeevituspiirkondade “Push Pull” süsteemide automatiseerimine.
2. Robotkeevituspiirkondade kohandatud automatiseeritud ventilatsioonikuplid.
3. Lihvimisalade konstrueerimine, kasutades ära olemasolevat filtriseadet.
4. Tagada piisav värske õhu voolamine töötajatele kogu hoones.

Süsteemid on disainitud nii, et need käivituvad automaatselt vastavalt töömahtudele ja lülituvad välja, kui keevitusprotsess on lõppenud, optimeerides sellega energiakasutust ja tööohutust.

Pildigalerii

"Meie ettevõtte pidev soov on säilitada tootmisprotsesside efektiivsus ja innovatiivsus. Elisteri meeskonnaga koostöö on olnud lausa silmiavav. Nende personaalne lähenemine meie vajadustele ja spetsiaalselt meie jaoks loodud ventilatsioonisüsteemid on tõstnud meie tootmise kvaliteeti märkimisväärselt. Elisteri poolt läbiviidud uuendused on võimaldanud meil pakkuda oma töötajatele tervislikumat töökeskkonda ja tänu efektiivsemale õhuvahetusele oleme saavutanud ka olulise energiasäästu. Me oleme tulemustega väga rahul ja hindame Elisteri meeskonna professionaalsust ning tehnilist pädevust, mis ületasid meie ootusi."
Mario Rinaldo
SAMI AS ostu-ja tehnikajuht

Vaata lisaks

Võta ühendust

Tekkisid ideed, mida võiks koos üle vaadata? Võta meiega ühendust

Või tule meile külla

Tule külla meie Jüri kontorisse aadressil Kesk tee 10, Jüri, Rae vald

Kliendid räägivad