Tarmeteci uus keevitus- ja ventilatsioonisüsteem tagab tootmishalli puhta õhu ja energiatõhususe - Elister

Tarmeteci uus keevitus- ja ventilatsioonisüsteem tagab tootmishalli puhta õhu ja energiatõhususe

Klient

Tarmatec

Teostus

2021

Asukoht

Tartu

Tarmetec on aastal 1992 asutatud Tartu ettevõte, kes on tänaseks tegutsenud juba pea 30 aastat. Metalli töötlemisega tegelev ettevõte toodab roostevabast terasest seadmeid meditsiini- ja toidutööstusettevõtetele ning valmistab erinevaid tööriistu ja tarbesõidukite osi.

Aastal 2020 soovis Tarmetec hankida oma tootmishalli uut keevitus- ja ventilatsioonisüsteemi. Tegemist oli väljakutset pakkuva projektiga, kuna lisaks üsna keerukale lähteülesandele, oli vaja süsteemid automatiseerida ning ühendada targa maja süsteemi. Töö teostajaks valiti Elister OÜ.

Uude ventilatsioonilahendusse paigaldas Elister OÜ erinevas läbimõõdus torustikke 556 meetrit. Õhku liigutatakse kuni 62000 kuupmeetrit tunnis, mis tagab, et tootmisprotsessi käigus tekkiv suitsuline gaas on filtreeritud ja puhastatud ning töötajate jaoks on kindlustatud tootmises värske õhk. Tootmishalli sai üles seadistatud kolm erinevat süsteemi – robotkeevituse keevitusventilatsioon, käsikeevituse ala keevitusventilatsioon ja tootmishalli üldventilatsioon.

Kõikide süsteemide juures oli märksõnaks puhas õhk ja energiasääst automatiseerimise läbi. Süsteemid rakenduvad ja seiskuvad automaatselt vastavalt sellele, kas määratud alas toimub keevitustegevust või mitte. Tänu millele ei ole vaja karta, et seadmed unustatakse tööle või keegi töötab ilma seadmeid käivitamata. Tekkiv keevitussaaste saab filtreeritud automaatselt keevituse käivitamisel. Selleks, et tootmishallis oleks töötajatel tagatud puhas ja õige temperatuuriga hapnik, paigaldati ruumi vastav soojustagastusega rootorsoojusvahetil põhinev ventilatsiooniseade.

Kõik süsteemid on omakorda ühendatud maja üldisesse targa maja lahendusse, mis informeerib häirete korral ning võimaldab töö protseduurides teha muudatusi kaugelt.

Kliendid räägivad