Viimistlusliin kolme töökohaga - Elister

Viimistlusliin kolme töökohaga

Klient

Helland Baltic

Teostus

2019

Asukoht

Läänemaa

Eesti mööblitööstuse TOPi kuuluv ja Haapsalu külje all tegutsev Norra ettevõte Helland Baltic. Juba 2017 aasta lõpust alates alustasime läbirääkimisi nende võimalikust uuest värviliinist Hapvalis asuvas tööstushoones. Peale mõningasi eskiise tekkis aga mõningane vaikus. 2019 aasta esimeses pooles muutus teema taas aktuaalseks ning suve alguses osutuski meile rõõm värviliin koos kolme värvikabiini ja kuivatustunneliga välja ehitada. Tegemist oli üksjagu ning kui kogu muu värviliin oli uus, siis konveier tuli ringi ehitada ühest juba käigus olnud süsteemist.

Teostus

Ehitasime Hellandille kolm energiasäästliku lahendusega plaatsoojusvahetil põhinevat vesiküttel värvikabiini, millest igaüks on autonoomse juhtimisega. Iga viimistluskabiini tööd jälgib lahustiandur ja filtrite koormatavust jälgib rõhuerinevuse kontroll, mis siis õigel hetkel filtrite vahetusest märku annab.

Kolmest viimistluskabiinist kaks on seotud konveieri ning kuivatustunneliga ning üks viimistluskabiin on ehitatud eraldiseisvaks koos eraldiseisva kuivatusruumiga. Kuivatusalade temperatuure on võimalik seadistada vahemikus +35C … +50C kraadi.

Kogu juhtimine toimub ühest puutetundlikust paneelist, kus täiendavalt on võimalik näha kogu süsteemi parameetreid ning ka trende sellest, mis on eelnevalt toimunud. Turvalisuse huvides on süsteemil nagu ikka tavaks jäätumisandur ja AT blokeering.

Kogu projektis olev seadmestik omab ATEX sertifikaate.

Uus viimistlustehnika

Viimistlemiseks sai klient iga kabiini juurde uue GRACO Merkur 30:1 rõhusuhtega ja 25 kuubiku suuruse viimistluspumba komplekti, millel püstoliks tuntud headuses G40 lisaõhu värvipüstol. Tegemist on enamlevinud mudeliga, mis võimaldab kasutada suurema viskoosusega aineid ning tänu oma väikesele kubatuurile saab teostada ka kiireid ainevahetusi.

Kliendid räägivad