Viking Motors autopesula sai soojusvahetiga ventilatsiooni - Elister

Viking Motors autopesula sai soojusvahetiga ventilatsiooni

Klient

Viking Motors

Teostus

2022

Asukoht

Tallinn

Eestis väga tuntud automarkide esindaja Viking Motors soovis parandada oma Ülemiste esinduses oleva autopesula ventilatsiooni. Peamiseks probleemiks oli külmade ilmade korral kõrgest niiskusest ja külmast tekkiv udu ning pesuruumide üldine temperatuuri ja ventilatsiooni hoidmine.

Kindlasti pidi uus pakutav lahendus olema soojustagastusega ning effektiivne. Lisaks aitab korralik ventilatsioon kuivatada väga niiske ruumi ning seeläbi ei mõju laastavalt ka hoonele.

Lahendusena ehitasime plaatsoojusvahetil põhineva ventilatsiooni süsteemi, kus mõlema pesuruumi tööd oli võimalik eraldi juhtida. Kogu äratõmmatav õhk läbib enne ventilatsiooniseadet veel tsentrifugaaljõul põhinevat vedelikueraldit OUF, mis vähendab niiskuse ja vedeliku sisaldust äratõmmatavas õhus. See omakorda vähendab jäätumise riski talvel, kui väljas käre pakane.

Kogu automaatika ning selle loogika sai personaalselt selle pesula tarvis välja mõeldud. Süsteemi automaatika võimaldab vältida ka inimlike vigasid, kus tühjalt töötamist aegadel kui tööd ei toimu võiks esineda.

Pildigalerii

Kliendid räägivad