Tänapäeva töötlev tööstus seisab pidevalt silmitsi erinevate väljakutsetega, kuidas tihedas konkurentsis ellu jääda. Investeeritakse järjepidevalt uutesse tehnoloogiatesse, et olla kasvõi üks pisike samm konkurendist ees.
Täna kirjutame oma blogipostituses seadmest, millega on võimalik tootmiskulusid oluliselt kokku hoida ning tagada ka samas toodete pidev ühtlane kvaliteet. September 2021 tutvustati uut versiooni kontaktivabast mõõteriistast „COATMASTER FLEX“
See seade on loodud selleks, et kontrollida kontaktivabalt väga erinevatelt pindadelt (metall, klaas, kivim, plastik, puit jne) värvikihipaksust ning seda enne küpsetus (pulbervärvimine) või kuivamis (vedelvärvimine) protsessi algust võimaldades seeläbi hinnata, kas pinnakatte paksus on piisav või on seda hoopis liiga palju?
Selle sama seadmega saate mõõta ära juba kristalliseerunud pulbervärvi kihi ja samuti kuivanud vedelvärvi pinnakihi paksust, mis omakorda teeb seadmest ülimalt universaalse töövahendi.
Mõõtmisseadme tööpõhimõte põhineb „Advanced Thermal Optics – ATO” (täiustatud termooptika) baasil, mil suurele alale rakendatakse valgusimpulsiga soojustlaengut, mis on vaevunähtav. Soojus, mis kantakse läbi kihi, analüüsitakse kasutades kiireid infrapuna sensoreid ja innovatiivseid algorütme. Katte kihipaksus määratakse termo laine leivimisaja ja kattematerjali termo omaduste põhjal algorütmide abil ning need on täpsed.
Uuringud näitavad, et isegi tänasel päeval on jätkuvalt olukordi, kus vähem kui 10% kõikidest pulbervärvijatest määravad kihipaksuse enne toote küpsetus/kuivatus ahju viimist. Peale kantavat kihipaksust mõjutavad paljud välistegurid, mida ei saa täielikult kontrollida. Nende hulka kuuluvad muu hulgas ka pulbervärvi enda koostisosad, kuluvate osade vananemine ning niiskustase. Muidu kindlate parameetrite korral võib ka kihipaksus kõikuda rohkem kui 50%. Klassikalises mõistes, et kihipaksus ei oleks liiga õhuke, saab ainult nii ennetada, et kanda peale ainet rohkem kui vajalik.
Kui kihipaksust mõõdetakse koheselt pärast katte pealekandmist, siis saab soovitud kihipaksuse saavutada täpsemalt ja vajalikud muudatused teha operatiivselt. Praktikas saab nii kokku hoida kuni 30% pulbervärvi.
Seni mitmed kontaktivaba kihipaksus mõõtjate pakkujad tihti ebaõnnestuvad tänu kõrgele kvaliteedi nõuetele tööstustes. Nõuded sisaldavad kõrget tolerantsi käsitlemisel, et mõõtmistulemused oleksid kiired ning saaks ka liikuvatelt detailidelt tulemused kätte, lisaks võimaldaks täpset võrdlusmõõtmist peale ahju.
COATMASTER FLEXi täiendavavaks eeliseks on see, et andmed saadetakse otse serverisse ning neid on võimalik töödelda otse pilves. Vaata demo logides aadressile: http://coatmaster.cloud. Pilves on lisaks dokumentide töötlemisele ja raportite koostamisele, võimalik tootmistellimusi luua otse pilves, et töötaja saaks keskenduda mõõtude võtmisele. Peale mõõtmist saab mõõtmistulemuste raporti automaatselt luua, mis muudab dokumenteerimise oluliselt lihtsamaks. Automaatsed statistika teavitused e-postile on hinnatud väga uuenduslikuks ja innovaatiliseks, mis võimaldab paremini ja kiiremini kontrollida pinnakatte kvaliteeti ja pulbri tarbimist.
Elister OÜ omab ühte demoseadet, mida on võimalik erinevates tootmistes proovida ja katsetada, et oleks võimalik saada täpne ülevaade toote headest omadustest. Demonstratsiooni korral tuleme kohale ja koolitame, kuidas seadet ja pilveteenust kasutada.
Kohvris on mõõteseade, 2 x Bosch 4.0 Ah akut koos laadijaga.
Pilveteenuse logimise koodid anname vahetult koos seadmega.
Selleks, et edastada oma proovimisesoov, saada palun meile kiri info@elister.ee või täida allolev vorm.
Tekkisid ideed, mida võiks koos üle vaadata? Võta meiega ühendust
Tule külla meie Jüri kontorisse aadressil Kesk tee 10, Jüri, Rae vald