Kaks uut robotit lisandus Viking Window meeskonda - Elister

Kaks uut robotit lisandus Viking Window meeskonda

Klient

Viking Window

Teostus

2022

Asukoht

Mäo

2021 aasta lõpus algasid meie läbirääkimised akna- ja uksetootjaga Viking Windows uue võimaliku robotlahenduse osas. Nimelt siis soovis klient uuendada juba olemasoleval liinil värvimise osa ning lisada automaatsed robotiseeritud lisafunktsioonid.

Eesmärk oli tekitada värvimiskoht kahele robotile mis skänneri abil tuvastavad ning värvivad toote. Kogu liini pidi jääma opereerima vaid üks inimene. Käiku läksid kaks värvirobotit tootjalt CMA, mis omasid märgistust GR6100E.

Robotid said varustatud taaskord GRACO värvivahetuse süsteemiga kuuele värvitoonile, mida toidavad GRACO Merkur tüüpi värvipumbad.

Suuremate ja raskemate toodete lihtsamaks konveierile riputamiseks, sai paigaldatud konveierile tõstesektsioon – “Drop Section”, mille tõstevõime on kuni 200kg.

Toodete automaatseks puhastuseks paigaldasime rootorpeadega ja tolmu staatilika mahalaadimiseks mõeldud ionisaatoritega puhastusüksuse, millel on töökõrgus 2,8 m ja töölaius valitav kuni 250 mm. Seadme käivitus ja seiskamine on automatiseeritud liikuva poomi tuvastamise abil. 

Kliendid räägivad