Konesko jahutustunnelid - Elister

Konesko jahutustunnelid

Klient

Konesko

Teostus

2020

Asukoht

Türi-Alliku

AS Konesko on 1992. aasta lõpus loodud Eesti erakapitalil põhinev ettevõte, mille põhitegevusalaks oli algselt teenustööna elektrimootorite staatorite mähkimine. Algusaastetel toimus ettevõtte tootmistegevus Tallinnas. Praeguseks on AS Konesko põhitegevusaladeks elektrikilpide, elektrimootorite valmistamine ning sildkraanade otsavankrite valmistamine ja masinaehituslik allhanke töö.

AS Konesko uude Türi-Alliku tehasesse hangiti spetsiaalne uus moodne staatorite tootmisliin, mille kuumutusahjust väljuvad detailid on liiga kuumad, et neid koheselt käidelda ning see pikendab tootmisprotsessi. Elisteri tiim sai ülesandeks leida sellele lahendus selliselt, et maksimum tunni jooksul oleks detailid maha jahutatud kliendi poolt soovitud temperatuurini. Arvestama peab asjaoluga, et võimalik detailide mass on erinev ning jahutamiseks vajaminev aeg võib toodete lõikes erineda.

Väljakutse oli põnev ja mõtlesime omakeskis, mis moodi oleks kõige mõistlikum ja kindlam lähteülesanne täita luues selle tarvis spetsiaalne lahendus. 

Ülesande lahendamiseks tootsime kaks jahutustunnelit, millel on ventilaatorid forseeritud jahutuse loomiseks, mis on omakorda läbi sagedusmuundurite liidetud juhtautomaatikaga. Mõõdame ahjust tulnud detaili pinnatemperatuuri ja algoritmi abil juhtautmaatika teab mis sagedusel ventilaatoreid töös hoitakse, et detailid oleks etteantud ajaks piisavalt jahutatud. Arvestades asjaolu, et ümbritseva keskkonna temperatuur samamoodi kõigub, siis monitooritakse detailide temperatuuri pidevalt ja programm korrigeerib vastavalt sisendinfole pidevalt ventilaatorite töökiirust.

Saame öelda, et sellised väljakutsed meile meeldivad ning oli lahe taas midagi teistsugust luua. 

Pildigalerii

Kliendid räägivad