Lisako tootmishalli keevitusventilatsioon sai uuendatud - Elister

Lisako tootmishalli keevitusventilatsioon sai uuendatud

Klient

Lisako

Teostus

2023

Asukoht

Lääne-Virumaa

BMF (OÜ Lisako) alustas tegevust 2001. aastal ning nende lai tootevalik katab väga erinevate klientide vajadusi – alates hobipõllumajandustootjatest kuni metsandusprofessionaalideni. 

BMF on üks Euroopa suurimaid metsatranspordiga haagiste tootjaid, kelle edu põhineb kvaliteetsetel toodetel, mis on projekteeritud vastavalt Eesti pikkadele metsandustraditsioonidele.

Eesmärk

Parandada keevituskeskkonna kvaliteeti ja tööohutust, optimeerides olemasolevat ventilatsioonisüsteemi.

Kliendi varasem lahendus, “Push-Pull” ventilatsioonisüsteem, oli ebaefektiivne, mis vajas ülevaatamist – hoolimata süsteemi olemasolust see ei puhastanud tsehhi õhku.

Robotite tööalal puudus äratõmme täielikult, mis põhjustas töökeskkonna kvaliteedi languse.

Lahendus

Robotite tööaladele paigaldasime spetsiaalsed kubud, mis katavad töötava roboti ala täielikult. See tagab, et keevitusprotsessist tulenev suits eemaldatakse tõhusalt. Kuna töös kasutatakse aktiivselt konsoolkraanasid, siis ei saanud me kasutada kubude juures lamelle või kardinaid, mis oleks tulemust veelgi parandanud.

Lisaks varustasime robotite süsteemi rõhukontrolliga, mis tagab, et äratõmme on aktiivne ainult siis, kui robotid teevad tööd ning vajadusepõhiselt. See mitte ainult ei suurenda efektiivsust, vaid aitab ka energiakulusid kokku hoida.

Olemasoleva “Push-Pull” süsteemi juures leidsime, et süsteemi torustik oli valesti arvutatud, mistõttu süsteem ei toiminud nõuetekohaselt. Viisime läbi süsteemi põhjaliku ümberehituse, sealhulgas torustiku ümberkujundamise, mille tulemusena hakkas  süsteem nõuetekohaselt toimima.

Pildigalerii

Vaata lisaks

Võta ühendust

Tekkisid ideed, mida võiks koos üle vaadata? Võta meiega ühendust

Või tule meile külla

Tule külla meie Jüri kontorisse aadressil Kesk tee 10, Jüri, Rae vald

Kliendid räägivad