Saku Metall vedelvärvimise poolautomaatliin - Elister

Saku Metall vedelvärvimise poolautomaatliin

Klient

Saku Metall

Teostus

2020

Asukoht

Karjavere

Üks väga lahe projekt on meil jälle valmis saanud. Paigaldasime Saku Metalli uude tootmishoonesse nende jaoks loodud vedelvärviliini, kus värvitakse erinevaid avatäiteid. 

Väikene lühikokkuvõte projektist selline:

Detailide liikumine on lahendatud poolautomaatsel konveiersüsteemil, millel on kuni 500 kg tõstesektsioon raskete toodete riputamise hõlpsustamiseks. 

Konveieri kuivatustunneli osa on lahendatud automaatse tõukamismehanisimiga, mida on tulevikus võimalik laiendada kogu kuivatusala osas. Ülejäänud konveier on manuaalne ning poome on konveieril 20 omavahelise distantsiga 350 mm.

Värviruumi ja kuivatustunneli vesiküttel ventilatsiooniseadmed on paigutatud ruumide katusele ühtsele kandekonstruktsioonile ning on köetavad autonoomse gaasikatlaga, mille paigaldasime vahetult värviruumi kõrval asuvasse tehnoruumi. 

Juhtautomaatika on taas lahendatud kliendi vajadustele tuginedes ning meie loogika tõekspidamisi järgides Siemensi puutetundliku juhtpaneeli abil. Paneelilt on võimalik järgida kõikide tööüksuste toimimist, parameetreid mida saab vajadusel hõlpsasti muuta ja ka süsteemi häiretest informeerivaid alarme koos logiga. 

Ohutuse tagamiseks on värviruumis, kuivatustunnelis ning värvilaos kasutatud lahustiandureid, mis käivitavad ventilatsiooni automaatselt, kui tuvastatakse õhus kõrgenenud ppm tase. Valguse tagamiseks on kasutatud tugevaid Atex tsoon 1 valgusteid, millel on klaasist katted ning mida on võimalik lahustiga murevabalt puhastada. 

Kliendile sai paigaldatud ka kaks GRACO Merkur 48:1 rõhusuhtega kõrgsurve värvipumpa, mida oma töös kasutama hakkab. Värvimist teostatakse G40 RAC püstoliga, kus kasutusel FFLP düüsid, millest alles pajatasime.

Kokkuvõtvalt saame öelda, et oli tore projekt, mida koos kliendiga oli koos tore teostada. Kõik laabus ladusalt ning oli hea meel partneriks olla.

Kliendid räägivad